Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın birlikte çıkacağı televizyon programının günü, saati ve moderatörü belli oldu. Yıldırım ile İmamoğlu, 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de moderatörlüğünü gazeteci İsmail Küçükkaya’nın yapacağı ortak canlı yayında karşı karşıya gelecek.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun haftalardır konuşulan, canlı yayında karşı karşıya  gelecekleri programın ayrıntıları belli oldu.
Yayının tarihi ve saati başta olmak üzere ortak canlı yayının ayrıntıları için AKP ile CHP arasında yeni bir görüşme gerçekleşti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, geçekleştirdikleri görüşmenin ardından düzenledikleri ortak basın toplantısı ile programın günü, saati, moderatörü ve biçimi konusundaki ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.
Buna göre, Yıldırım ve İmamoğlu, 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında karşı karşıya gelecek. Moderatör ise gazeteci İsmail Küçükkaya olacak.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, toplantıda şunları söyledi:
“Engin Altay Bey ile yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Bugün çalışmalar neticesinde mutabık kaldığımız protokolü sizlerle paylaşacağız. Öncelikli olarak 23 Haziran’da gerçekleşecek olan İstanbul seçimlerinin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.
Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de canlı yayında bir araya geleceklerdir. Canlı yayın herhangi bir kanal değil, tüm kanallarda yayınlanacak şekilde ortak yayınla gerçekleşecektir. Canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya gerçekleştirecektir.”
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise, ortak yayınla ilgili şu ifadeleri kullandı:
“Sayın İsmail Küçükkaya da her bir adaya eşit sürede, eşit soruyu soracak. Canlı yayını burada yaptığımıza göre İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Canlı yayının teknik hizmetlerini, AKP ve CHP tarafından görevlendirilmiş ortak bir teknik hizmet sağlanacaktır. Türkiye’de bütün yayın kuruluşları, bu yayınları alıp istemeleri halinde servis edeceklerdir. Böyle bir 6 maddelik mutabakat metni ortaya çıktı. İstanbulumuza adaylarımıza hayırlı olsun.”