İSTANBUL-  Yenilenen İBB seçiminde kazanan Ekrem İmamoğlu 2’nci defa mazbatasını aldı. İmamoğlu, Saraçhane’de yurttaşlara seslenecek.  31 Mart’ta yapılan Mahalli ve İdari Seçimlerin İstanbul’da iptaline yönelik alınan karar sonrası 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimini kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere İstanbul Adliyesine geldi. İmamoğlu, ikinci kez mazbatasını aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra Saraçhane’deki İBB binasına gidecek olan İmamoğlu, burada görevi vekaleten yürüten İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan görevi devralacak. İmamoğlu mazbatayı aldıktan sonra bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Bugünkü mazbatamda çoğunluğu kadınlar bir ekibin imzası ile teslim alacağım. Bu cinsiyet eşitliği adına değerli bir mesajdır. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

HALK İBB BİNASI ÖNÜNDE BEKLİYOR

Devir teslim töreni öncesi, Saraçhane’deki İBB binası önünde, hafta içi olmasına ve güneşe rağmen binlerce İstanbullu var. İBB’nin önündeki alanda “Her şey çok güzel oldu”, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atılıyor.