KARS – Kars Belediyesi tarafından bu yıl 1’incisi düzenlenecek olan Serhat Kültür ve Doğa Festivali yarın başlıyor. Kentin festivalle nefes alacağını söyleyen Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca, tüm halkı festivale katılmaya davet etti.
Kars Belediyesi tarafından bu yıl birincisi yapılacak olan Serhat Doğa ve Kültür Festivali yarın start alıyor. İki gün sürecek olan festivalde birçok etkinlik yapılacak. Kars Kalesi’nin bulunduğu Karadağ bölgesinde yapılacak olan festivalin konukları da kente gelmeye başladı. Kars Belediyesi Eşbaşkanı Şevin Alaca, tüm halkı festivale davet etti.
KARS FESTİVALİ BAŞLIYOR
Kars’ın tarihi ve kültürü ile onlarca medeniyete ev sahipliği yaptığını ve insanların merak ederek geldikleri özel bir kent olduğunu belirten Alaca, “Biz de Kars’ı gizli bir hazine olarak görüyoruz ve bu hazinenin ortaya çıkarılması için çalışmalar yapıyoruz. Festival programımız çok dolu ve halkımız keyifli vakitler geçirecek. Buraya gelen herkes festival boyunca kentimizin doğal güzelliklerini görme fırsatı yakalayacak. Sanatçılar konserlerle halka güzel zamanlar geçirecek. Yine alanda Kars’ın doğal ürünlerinin sergilendiği stantlar, yine kadınların el emeklerinin sergileneceği stantlar olacaktır. Bu festival kent için bir ilk olacak. Bundan sonra yapacağımız festivallerimiz çok daha iyi olacak. Ama temel hedefimiz bu festivalimizi uluslararası alana taşımaktır. Hepimiz şuan çok heyecanlıyız. Festivalin sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamlanacağına inanıyoruz. Halkımızın alana taşınması için ücretsiz servislerimiz olacak. Biz hazırız. Kars halkını ve Karsı seven herkesi davet ediyoruz” dedi.
‘KARS NEFES ALACAK’
Kars halkının böyle bir festivale ihtiyacının olduğunu belirten Alaca, “Belediyecilikte en asgari çalışmaların yapılmadığı bir kent devraldık. Biz temel belediyeciliğin yanında bu tür etkinlikleri de yapmamız gerekiyor. Festivallerimiz yıl boyunca devam edecektir. Tüm halkımızı katkı sunmaya bekliyoruz” diye konuştu.   (MA)