“Eğer terörle iltisaklı olmak nedeniyle kayyım atanacaksa adres AKP ve malum saraydırHDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Ahmet Şık, CHP’nin tank palet fabrikası için Sakarya Meydanı’nda yaptığı eyleme dikkat çekerek, “Kınama açıklaması yapmakla yetinmek yerine yerel seçimlerde faşizmi gerileten ittifakın tüm gücüyle sahada olması elzem. Seçimlerde kullanılan stratejik oylar nedeniyle hiçbir partinin hiçbir partiye, kimsenin kimseye borcu yok ama hepimizin demokrasiye borcu var ve ödemek zorunda” dedi.

Şık, Twitter hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP’nin Sakarya’da yaptığı tank palet fabrikası eylemine dikkat çeken Şık, “Siyasi parti kılığına girmiş bir mafya iktidarının halkın iradesini bir kez daha gasp ettiği şu günlerde, en azından uyanık olduğunuzu öğrenmiş olduk” ifadesini kullandı. Muhalefet partilerinin sahada olması gerektiğini vurgulayan Şık, “Seçimlerde kullanılan stratejik oylar nedeniyle hiçbir partinin hiçbir partiye, kimsenin kimseye borcu yok ama hepimizin demokrasiye borcu var ve ödemek zorunda” açıklamasında bulundu.

“Kürtler üzerinden muhalefet bloğu yine bölünmek isteniyor”

Ahmet Şık’ın Twitter hesabından paylaştığı mesajlar şu şekilde:

“Siyasi parti kılığına girmiş bir mafya iktidarının halkın iradesini bir kez daha gasp ettiği şu günlerde, en azından uyanık olduğunuzu öğrenmiş olduk. Kınama açıklaması yapmakla yetinmek yerine yerel seçimlerde faşizmi gerileten ittifakın tüm gücüyle sahada olması elzem.

“Kayyım siyasi darbe süreci 7 Haziran 2015 seçimleri ardından alınan/uygulanan savaş kararının bir benzeridir. İçine çokça “bölücüler, teröristler” sözcükleri serpiştirilen açıklamalarla, gasp meşrulaştırılmaya çalışılıp Kürtler üzerinden muhalefet bloğu yine bölünmek isteniyor.

“Türkiye’de gelenektir; iktidarlar meşruiyet kaybı yaşadıklarında Kürtlerin üzerinde tepinir”

“Türkiye’de bir gelenektir; siyasi iktidarlar zayıfladıklarında, meşruiyet kaybı yaşadıklarında Kürtlerin üzerinde tepinir. Emekçilerin, yoksulların hak gasplarına yenilerini ekler. Çünkü milliyetçiliğin ipine sarılarak despotizmi yaygınlaştırmanın yolu buradan geçer.

“Kayyım atamalarının manası açıktır, bu bir darbedir. Medyayı yalancı muhbiri, yargıyı da tetikçisi haline getirmiş bir mafya iktidarda iken konuyu hukuk saikleriyle açıklamaya çalışmak en hafifinden naifliktir.

“Eğer terörle iltisaklı olmak nedeniyle kayyım atanacaksa adres AKP ve malum saraydır”

“Eğer hırsızlık, yolsuzluk, yağma ve talan, yasal yetkilerinin sınırlarını aşmak, terörle iltisaklı olmak nedeniyle kayyım atanacaksa adres AKP ve malum saraydır.

“Seçimlerde kullanılan stratejik oylar nedeniyle hiçbir partinin hiçbir partiye, kimsenin kimseye borcu yok ama hepimizin demokrasiye borcu var ve ödemek zorunda.”  (t24)