HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile beraberindeki heyet, CHP Genel Merkezi’den Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ve Eş Genel Başkan YardımcıSI Alican Önlü’den oluşan heyet, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezini ziyaret ederek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

Görüşmede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da yer aldı.

HDP’den ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “CHP heyetiyle yapılan görüşmede başta kayyım darbesi olmak üzere demokrasi ittifakı, yeni anayasa ve yargı reformu gibi pek çok konu ele alınarak değerlendirilmiştir. Karşılıklı değerlendirmelerde, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyım atamalarının bir siyasi darbe olduğunda hemfikir olunmuştur. Demokratik ilke ve değerleri savunan kararlı bir ortak tutumun önemine vurgu yapılmıştır. Verimli geçen görüşmede, muhalefetin ülkenin bütün önemli meselelerinde istişare içinde olmasının ve birlikte çözüm arayışının değerli olduğu belirlenmiştir” denildi.

Görüşmeye İlişkin CHP’den yapılan açıklamada ise “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Başkanı Sezai Temelli , TBMM Başkanvekili Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ile Tunceli Milletvekili Alican Önlü’yü kabul etti. Görüşmeye Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç eşlik etti” ifadelerine yer verildi.

(artigercek)