AK Parti döneminde kiralanan ve ihtiyaç fazlası olduğu belirtilen yüzlerce araç Yenikapı’da teşhir ediliyor. Fotoğraflar sosyal medyada yayınlanmaya başlandı.

Seçim öncesinde “İstanbul’da israf düzenine son vereceğiz” vaadinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, tarikat ve cemaatlere sağlanan 357 milyon liralık desteği kesmesinin ardından, AK Parti döneminde kiralanan yüzlerce aracı da çağırdı. Araçlar, israfın kanıtı olarak teşhir edilmek üzere Yenikapı’daki alana çekildi.

Gece yarısı Yenikapı miting meydanına getirilen yüzlerce aracın fotoğrafları sosyal medyada yayınlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, daha önce yaptığı açıklamada, araçların toplanması için çalışma arkadaşlarına talimat verdiğini söylemişti. İddialara göre yüzlerce araç müdür, daire başkanları hatta bu kişilerin ailelerinin kullanımına verilmişti.

BALYALI: BU DAHA BAŞLANGIÇ

İBB CHP Meclis Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, sosyal medyadan, “Sürekli olarak “Bu daha başlangıç” diyorum. Hem kiralık araçlar için hem de tek tek açıklanacak yolsuzluk ve usulsüzlükler için. Az kaldı bekleyin” paylaşımını yaptı.

‘BU SADECE UFACIK BİR BAŞLANGIÇ’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sergilenen araçların fotoğrafını paylaştı. Kaftancıoğlu mesajında “Bu sadece ufacık bir başlangıç.. Araçların devamı halka yapılan ihanetlerin ise sonu geliyor. Rantı kollayanların karşısında halkı koruyan bir anlayış ve başkan İstanbul’a nefes aldırmaya devam ediyor” dedi.

18 MAKAM ODASI ÇIKTI!

İmamoğlu dün de belediye binasında başkan için tahsis edilmiş 18 makam odası olduğunu açıklamıştı. Fox Haber’den Gülşah İnce’ye makam odalarını gösteren İmamoğlu “Belediye başkanı olarak, benim şahsıma, yanılmıyorsam 17-18 tane makam odası tespit edilmiş. Bir tasarruf da orada yapacağım. Bu, israf ve tasarruf konusu, bizim hayat felsefemiz olmak zorunda. Bu noktada, 16 milyonluk bir kentin yönetimi olarak, elimizden geleni yapacağız. Moraliniz yüksek olsun. Her şey çok güzel olacak” demişti.