29 Eylül secimlerinde neden Yesillere oy istiyorsunuz?

çünkü Yesiller sürekli artan kiralara set cekilmesıni ve asgari ücretin ayda 1750 Avro olmasını istiyor. Böylece, Avusturya’da bir çok kisinin haklı olarak yakındıgı yüksek hayat ve barınma masrafları düsürülecek, özellikle düsük gelirli vatandasların geçimi kolaylasacaktır.

Son aylarda çok fazla tartısılan klima krizine karsı ne öneriyor Yesiller?

Hayata geçirecegimiz önlemlerden bir kaçı:
Toplu tasımacılıgın ve tren fiatlarının ucuzlatılması, cevre ve dogayı koruyucu davranislarin özendirilmesi için kisi basina yıllık 500 Avroluk “Ekobonus”; gaz ve benzin gibi fosil enerjiye yapılan 4,5 Milyar (!) Avroluk devlet desteginin çevreye zarar vermeyen ekolojik projelere aktarılması.

Peki vergi konusunda planlarınız nedir?

Eko-sosyal bir vergi reformunu hayata gecirecegiz. Yani çevreyi koruyan davranışlar vatandaşın ödedigi vergiyi azaltacak, çevreye zarar veren ve karbonmonoksit (CO2) üreten davranıslar ve bu tip endüstri daha fazla vergi ödeyecek. Bu da çalısanların ve çevre bilinciyle davrananların yükünü azaltacak, ama dünya ve çevreye zarar verenlerin daha fazla vergi vermesini saglayacak. Az ve orta gelirliler ve çevre bilinciyle tüketenler ödüllendirilecek. Vergi, kazanılan maas üzerinden degil, tüketilen dünya kaynakları üzerinden belirlenecek.

Sizin adayliginizin durumu nedir?

Ben Yesiller Viyana listesinde 7. sıradan adayım. Ayrıca Avusturya genelindeki listeden de. Yani iki tane TERCIHLI OY vermek mümkün. Grüne’ye çarpı koyup alt
altındaki 2 bos alana KORUN yazınca Viyana icin ve Avusturya genelinde tercihli oy verilmis oluyor.

Tercihli oyla destek istemenizin nedeni nedir?

25 yildir esit haklar icin ve ayrımcılıga karsı çalısıyorum. Avusturya’da yaş ayan her insanın eşit muamele görmesi ve insan haysiyetine saygı duyulmasi icin 9 yil Avusturya meclisinde milletvekilligi yaptım. Bu sürede bütün vatandaşların hakkını savundum, FPÖ’nün ırkcı politikalarina karşi sesimi yükselttim. Yükselen ırkcılıga ve ayrımcılıga karşı, kardeşlikten yana bu sesin gür cıkmasını isteyen herkesten Tercihli oyla destek vermesini istiyorum.  Image result for alev korun  7 sirada