Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27. Dönem 3. Yasama Yılı'nın açılışı dolayısıyla TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerine hitap etti. ( Volkan Furuncu - Anadolu Ajansı )

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Meclis’in açılışında ayakta karşılayan İYİ Partililere tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “Geçen yıl ayağa kalkmamışlardı. Yeni bir ittifak hazırlığı mı?” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nun açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geldiğinde ayağa kalkan İYİ Parti’ye HDP’den ilk tepki Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yasama yılı açılışı nedeniyle konuşma yapmak için TBMM’ye geldiği sırada CHP’li ve HDP’li vekiller ayağa kalkmadı. AK Partili ve MHP’li milletvekilleri Erdoğan’ı ayakta alkışladı. İYİ Partili vekiller ise ayağa kalktı ancak açıklamadı. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise sosyal medya üzerinden Erdoğan’ı ayakta karşılayan İYİ Partililere tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “İyi partililer Cumhurbaşkanı Erdoğan genel kurula girince ayağa kalktı ama alkışlamadı. Geçen yıl ayağa kalkmamışlardı. Yeni bir ittifak hazırlığı mı? İstediği ittifakı yapsınlar iktidarın düşüşü durdurulamaz” mesajı paylaştı. (HABER MERKEZİ)