2020 yılı bütçe görüşmelerinin devam ettiği TBMM bütçe komisyonunda, İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Bakan Soylu ile milletvekili Cihangir İslam arasında tartışma çıktı. Soylu, İslam’ı “hainlikle” suçlarken, İslam da Soylu’ya “gideceksiniz” diye seslendi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında tartışma çıktı. İçişleri Bakanlığı’nın 2020 yılı bütçe görüşmelerinde, Bakan Soylu, milletvekillerinin sorularını cevaplarken gerginlik tartışma başladı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın, “Ahmet Altan’ın terörle ne alakası var? Susturamadığınız adamları tutukluyorsunuz” diye seslenmesine, AK Parti ve MHP milletvekilleri tepki gösterdi. AK Parti ve MHP’liler, Cihangir İslam’ın olduğu bölüme doğru giderek İslam’ı şov yapmakla ve provokatörlükle suçladı.

İslam’ın da milletvekillerine karşılık vermesi üzerine bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ayağa kalkarak, İslam’a tepki gösterdi. Soylu, “Ahlaksızlık yapma, terbiyesiz adam. Sen provokatörsün. Sen Türkiye Cumhuriyetine her zaman ihanet ettin. Sen hainsin. Senin provokatör olduğunu herkes biliyor. Sen FETÖ savunucususun” diye bağırdı.

İslam ise Soylu’ya “Gideceksiniz, gideceksiniz, gideceksiniz” diye karşılık verdi.   (gazeteduvar)