1990’lı yıllarda işlenen 18 faili meçhul cinayete ilişkin arasında Mehmet Ağar’ın bulunduğu 19 kişiye açılan davada karar açıklandı. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi, faili meçhul cinayetler davasında 17 cinayet yönünden Mehmet Ağar’ın arasında bulunduğu 17 kişinin beraatine karar verdi.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre savcı, firari Yeşil Kod adlı Mahmut Yıldırım hakkında dosyanın ayrılmasına, sanık Ahmet Demirel hakkındaki dosyanın ise öldüğü gerekçesiyle düşürülmesini istedi. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına sanıkların hiçbiri katılmadı. Duruşmayı HDP Eş Başkanı Pervin Buldan da izliyor. Sanıklar, Buldan’ın eşi Savaş Buldan’ı da öldürmekle suçlanıyor. Müşteki avukatları, mütalaaya tepki gösterirken, Savcı, sanık avukatı gibi konuştu” dedi.

KARAR AÇIKLANDI

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi, faili meçhul cinayetler davasında 17 cinayet yönünden Mehmet Ağar’ın arasında bulunduğu 17 kişinin beraatine karar verdi. Mahkeme, Lazem Esmaeılı ve Asker Smıtko cinayetleri yönünden ise Yeşil kod Mahmut Yıldırım’ın ifadesi alınmadığı gerekçesiyle Mehmet Ağar dahil bir kısım sanıkların dosyasının ayrılmasına karar verdi.    (birgun)

 

Alican Uludağ
@alicanuludag
·
Replying to

Mahkeme, Lazem Esmaeılı ve Asker Smıtko cinayetleri yönünden ise Yeşil kod Mahmut Yıldırım’ın ifadesi alınmadığı gerekçesiyle Mehmet Ağar dahil bir kısım sanıkların dosyasının ayrılmasına karar verdi.