ANKARA – Ankara Üniversitesi’nde “Las Tesis” dansı yapmak isteyen kadın öğrencilere polis müdahale etti. 5 öğrenci gözaltına alındı.
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde “Las Tesis” danslı eylemini yapmak isteyen kadın öğrencilere polis müdahale etti.  Kampüsün içerisine giren polisler, Esmanur Çağlak, Leylanur Mavili, Nisan Çıra, Nihal Yılmazarslan, Aylin Şahin isimli kadın öğrencileri gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında erkek öğrenciler de bulunuyor.
Polisin müdahalesine tepki gösteren kadınlar, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Kadınları değil katilleri engelle” sloganı attı. Gözaltı aracında eylemlerine devam eden kadınlar, “Las Tesis”in “Suç bende değil her neredeysem ne giydiysem suç bende değil“, “Tecavüzcü sensin, polis, faşisteler, rektör, tek adam” sözlerini söyledi.
TGB HEDEF GÖSRERMİŞTİ
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup dün (24 Aralık) Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü önünde toplanarak, “Las Tesis” eylemi yapacağını duyuran kadınları hedef alan açıklama yapmıştı. TGB’lilerin açıklamalarına tepki gösteren kadınlar, mor boya fırlatmış ve polis tarafından gözaltına alınmıştı.  (MA)