Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri öncülüğünde 44 ilden 1000 kadın ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ sloganıyla Beşiktaş’ta bir araya gelecek

Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin sonu gelmiyor. Artan şiddet ve cinayet vakalarına rağmen iktidar gerekli önlemleri almıyor. Kadınları öldüren erkekler mahkemelerden beraat ederken, iktidar kadınları saldırgan erkeklerden korumuyor.

ndependent’in haberine göre; Türkiye’de kadınlara yönelik şiddet, cinayet, taciz, tehdit vakalarıyla ilgilenen ve kadınlar için hem yasal hem manevi anlamda mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri, 9 Şubat’ta önemli bir toplantıya imza atacaklar.

44 ilden 1000 kadın ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ sloganıyla 9 Şubat’ta Beşiktaş’ta bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek en başta kadın cinayetlerine karşı neler yapılabileceğini konuşacak.

Şiddet mağduru kadınlar ve aileleri de gelecek

Öldürülen kadınların aileleri ile şiddet gören kadınların da yer alacağı toplantıda Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav ve Platform Genel Sekreteri Fidan Ataselim de hazır bulunacak.

Platforma adına yapılan açıklamada kadına yönelik şiddetin engellenmesi için çözümler getiren 6284 sayılı kanunun ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için verilen mücadelenin de toplantıda gündeme getirileceği kaydedildi.