Durmadan AKP iktidarı yiyeceğimizden, giyeceğimize, temel ihtiyaçlarımıza durmadan zam üstüne zam yapıyor. Asgari ücrete gıdım gıdım para artışı geliyor. Kendi maaşlarına, çıkarlarına sıra gelince bonkörce paralar akıtılıyor. Birde ‘isyan etmeyin günahtır.’ Diyorlar. Aradaki uçurum farkı çok derindir. Bence isyan etmeliyiz.

Yol geçişleri, tünellerden zamlı geçişler durmadan yapılıyor. Yapılan hizmetlerden para alınmaz. Burası Türkiye kuzu gibi insanlarımız var. Zammı hemencecik koyuyorlar. Bizlere acımaları yok bunların. Çünkü ortada kitleleri kucaklayacak bir muhalefet yok. Ayrı telden, ayrı sazdan çalınıp, ben en iyisini bilirimi söyledikleri için bir araya gelinemiyor. Birleşemeyenler siz hiçbir şey bilmiyorsunuz. Kabahatin çoğu bizlere ait halka kızıp durmayalım.

İnternet ortamından, telefonlardan işimizi hallediyoruz. Hiç düşündünüz mü ailece birbirimize gidip geliyor muyuz? Hayır. Bu bir körelmedir. Yüz yüze ailece bir araya gelmeliyiz. Sorunlarımızı ve ne yapabileceğimizi konuşmalıyız.

Vergiler acayip vergiler çat kapı faturalarımıza yansıyor. El yakıyor. Canımızı acıtıyor. Psikolojimizi bozuyor. İşleri güçleri bizleri susturmak, köleleştirmek, kendilerine bağımlı hale getirmektir.

Yakında osuruk, tuvalet vergileri de gelir, gelir mi gelir. Bizlerle kafa bularak, alay ederek gelir.

Hak etmiyoruz susmayalım. İnsanca bir yaşam için bir araya gelmeliyiz. Konuşmalıyız. Birbirimize dokunmalıyız.

Zor değil be kardeşim.