ANKARA – Suriye ordusunun İdlib’de yürüttüğü operasyonlara havadan destek veren Rusya, Türkiye’nin üs kurmaya çalıştığı Taftanaz Havaalanını bombalaması üzerine 5 askerin yaşamını yitirdiği 5’inin de yaralı olduğu bildirildi. MSB, ölümlerin top atışı sonucu olduğunu duyurdu.

Suriye ordusunu İdlib’de yürüttüğü operasyonlara havadan destek veren Rusya, Türkiye’nin üs kurmaya çalıştığı Taftanaz Havaalanını bombaladı. Bombalama sonucu 5 askerin öldüğü 5’nin ise yaralandığı öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, yoğun top atışı üzerine yaşamını yitiren asker sayısının 5 olduğunu duyurdu.
Açıklamanın devamında, “Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz” denildi.
İdlip’te geçtiğimiz günlerde de 8 asker yaşamını yitirmişti.
ERDOĞAN VE AKAR BİR ARAYA GELDİ
İdlib’ten gelen ölüm haberleri sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya geldi.     (MA)