İSTANBUL- Hakimler ve Savcılar Kurulu, Gezi davasında beraat kararı veren mahkeme heyeti ile ilgili soruşturma izni verdi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Gezi davasında beraat kararı veren 30’uncu Ağır Ceza Mahkeme heyeti hakkında soruşturma izni verdi. HSK Birinci Dairesi, Mahkeme Başkanı Galip Mehmet Perk, üye Ahmet Tarık Çiftçioğlu ve Talip Ergen hakkında inceleme ve soruşturma izni verme kararı aldı.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLECEK

Edinilen bilgiye göre, Kurul heyet ile ilgili müfettiş görevlendirecek. Müfettiş olayı araştıracak.

ERDOĞAN KARARA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada verilen beraat kararına ilişkin, “Bunlar masum bir ayaklanma hadisesi değildir ciddi manada perde arkasında Soros türü bazı ülkeleri ayaklandırmak suretiyle oraları karıştıran tipler vardır. Onun da Türkiye ayağı içerideydi bir manevrayla dün onu beraat ettirmeye kalktılar. Ciddi manada perde arkasında Soros türü bazı ülkeleri ayaklandırmak sureti ile oraları karıştıran tipler vardır, onun da Türkiye ayağı içerideydi. Bir manevra ile dün onu (Osman Kavala) beraat ettirmeye kalktılar. Onunla beraber başkaları da bu işin içinde” demişti.        (MA)