Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib’te hayatını kaybeden asker sayısının 33’e yükseldiğini duyurdu. Saldırıda 30’u aşkın askerin de yaralandığı belirtildi.

Suriye rejim güçlerinin İdlib’in Seraqib ilçesinde TSK ve Türkiye destekli gruplara yönelik Rusya’nın desteğinde gerçekleştirdiği hava saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısı yükseliyor. Gerçekleşen saldırının ardından Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından yapılan son açıklamada, yaşamını yitiren asker sayısının 33’e yükseldiği belirtildi. Vali Doğan, yaralı asker sayısının ise 30’u aşkın olduğu bilgisini paylaştı.
Saldırının ardından yapılan ilk açıklamada hayatını kaybeden asker sayısı 9 olarak duyurulmuş, daha sonra bu sayı önce 22’ye, son olarak da 33’e yükseldi.
Ancak kimi sosyal medya kullanıcıları tarafından henüz resmi açıklama gelmeden Hatay’ın Reyhanlı Devlet Hastanesi ve Antakya Şehir Hastanesi’ne 58 asker cenazesi getirildiği yönünde yansıyan bilgiler yansımıştı.
Öte yandan dün gece Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz, İdlib’deki faaliyetlerin sevk ve idare edildiği Hatay’daki Taktik Komuta Yeri’ne geldi. Bakan Akar, ardından kuvvet komutanları ile birlikte Hatay Devlet Hastanesi’nde yaralı askerleri ziyaret etti.    HABER MERKEZİ