Koronavirüs salgını yayılmaya devam ederken, sağlık emekçilerine destek olmak amacıyla Türkiye’nin pek çok noktasında bir dakikalık alkış eylemi gerçekleştirildi.

Tüm dünyada etkili olan Koronavirüs (Covid-19) salgını yayılmaya devam ederken, bu süreçte en fazla emek harcayan ve hastalığı önlemeye çalışan sağlık emekçileri için dünya genelinde bir dakikalık alkış eylemi gerçekleştirildi.

İtalya, İspanya, Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde sağlık emekçileri için başlatılan bir dakika alkış kampanyası Türkiye’de de gerçekleştirildi.

Sosyal medya üzerinden #SağlıkEmekçileriİçin1Dakika hashtag’iyle yapılan çağrıda,saat 21.00’da sağlık çalışanlarına moral ve destek olmak için alkış eylemine katılım çağrısı yapıldı.

Yapılan çağrı ardından pekçok ilde evlerinin balkon ve camlarına çıkan yurttaşlar, sağlık emekçilerini alkışlayarak destek verdi. Kimi yurttaşlar da sosyal medya hesaplarından o anları kaydederek destek mesajı paylaştı.

BATMAN ZILGITLARLA DESTEK VERDİ

Sağlık emekçilerini desteklemek amacıyla yapılan eylemlere Batman da destek verdi. Saatlerin 21.00’ı göstermesi ile birlikte evlerinin balkonlarına çıkan yurttaşlar, ışık yanıp söndürerek, alkışlar ve zılgıtlar ile destek ve moral verdi.

Mardin’de balkon ve pencerelerine çıkan yurttaşlar alkışlar ve ışık açıp söndürerek, sağlık çalışanlarına destek verdi. Yoldan geçen araçların da kornalarla destek verdiği eylem saat 21.00’da başlayarak 1 dakika sürdü.    (MA)