DİYARBAKIR – Kayapınar ilçesinde Dilek Kaya, asker olan erkek arkadaşı tarafından öldürüldü.
Diyarbakır Merkez Kayapınar ilçesindeki TOKİ sosyal konutlarında ikamet eden Dilek Kaya adlı kadın, asker olan erkek arkadaşı tarafından öldürüldü. Kentte bir şirkette muhasebeci olarak çalışan Dilek Kaya ile erkek arkadaşı arasında dün akşam henüz bilinmeyen bir nedenden kaynaklı tartışma çıktığı ileri sürüldü.
Tartışma sırasında Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üst Komutanlığı’nda görevli Astsubay Y.Ç.,  üzerinde taşıdığı silahıyla Dilek Kaya’ya ateş etti. Kaya, olay yerinde yaşamını yitirdi.
Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 acil sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. Katil zanlısı Y.Ç., polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Dilek Kaya’nın cansız bedeni ise yapılan incelemenin ardından Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay ilgili soruşturma başlatıldı.
KARDEŞİ DE ERKEK ARKADAŞI TARAFINDAN VURULMUŞTU
Erkek arkadaşı tarafından vurularak öldürülen Dilek Kaya’nın kardeşi Mutlu Kaya da, yine erkek arkadaşı tarafından başından vurulmuştu. Bir süre konuşamayan ve yürüyemeyen Mutlu Kaya, uygulanan tedavi sonrası yürüyüp konuşmaya başlamıştı.    (MA)