Koronavirüs çalışmaları AKP ve Erdoğan’la hız kazandı nasıl kazanmasın ki, gündem dolu bu çalışmalara sırasıyla değineceğim:

1. HDP’li dört belediyeye kayyım atandı. Protesto için toplananlara gözaltı yapmışlar. Anlayacağınız AKP’nin önünde en büyük engel HDP’dir. Detayına girmeyeceğim ama sizler girebilirsiniz. Çünkü Türkiye’de Erdoğan’lı döneme çoktan girildi. Tek adam yaman adam.

2. Koronavirüs salgınıyla birlikte okullarda bilimsel olmasada eğitime ara verildi. Parlak bir zekâyla, uzaktan öğrencilere dersler televizyon aracılığıyla verilerek eğitime devam edilecekti. Muhteşem gün geldiğinde açılışı milli eğitim bakanı yaptı.

Adnan Menderes’in idamını içeren bir video ele alınmış, devre aralarında ilahiler girmiş… Bence Cüpbeli Ahmet’te ve diğerlerini de ekrana çıkarıp, biri cehennemde yanmayan elbiseleri, diğeri terliklerin satışını yapsalardı dersler daha renkli geçerdi.

Bildergebnis für menderesin  idamin  gösterdiler

Milli eğitim bakanı “videoyu onaylamadığını” söylesede kendisini aklayamaz. Kendisinin bir özel okulu var. Öğrenci bu anlamda müşteri oluyor. AKP’nin ideolojisini bildiği halde bu bakanlığı menfaati uğruna kabul etmiştir.

Milli eğitim bakanına birileri “ilerici, aydın” ve benzeri yakıştırmalar yapmıştı. Geçmişte devrimcilerin bir sloganı vardı. “Gerici ve faşist eğitime hayır.” Diye. Bence günümüz içinde geçerli bir slogandır.

3. Muhalif gazeteciler, bilim insaları tutuklanıyor. Televizyonlara, Birgün ve Evrensel Gazetelerine para cezaları yağıyor.

4. Ceza İnfaz Yasasından tecavüzcüler, gaspçılar, hırsızlar, dolandırıcılar, erkek egemen düzeninde kadınları katledenlere indirim geliyor. Bu ne demektir? Cezaevine bu gibi suçlardan düşebilirsiniz derken sorun yok demeye getiriyorlar.

Yazar kardeşim. Ey düşünen varlık. Televizyon yayını yapanlar, gazete çıkaranlar, niçin yaşanılacak bir ülke ve dünya istersiniz? İşiniz gücünüz mü kalmadı? İnsan haklarından sizene demeye getiriyorlar.

5. ‘Grup Yorum’un müzik yapması, halkla diyaloğu engelleniyor. Tutuklanmalar, sorgular, cezaevleri derken açlık greviyle seslerini duyurmaya çalışırken, süresiz açlık greviyle bedenlerini ölüme yatırdılar. Devlet ölmelerini bekliyor.

Bildergebnis für grup yorum ve aclik grevi

6. İmarlar açılıyor. Göl çevrelerine yapılaşma izni çıkıyor. Kanallar manallar derken yandaşlara peşkeşler çekiliyor.

Padişahlık yoluna devam ediyor.

Ne yapmalıyız? Okumalıyız. Araştırmalıyız. Düşüncelerimizi insanlarla korkmadan paylaşmalıyız. Kokuşmuş düzende değil, insanca, hakça, eşitçe, paylaşımcı bir düzende yaşamak için asıl Korona virüsün başını ezmeliyiz.        

Hüseyin Habip Taşkın