Polis cemevine gelen bazı kişileri gözaltına aldı.Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri‘ye uğurlanması öncesinde Gazi Mahallesi‘nde yapılmak istenen yürüyüş engelleniyor.

Girdiği ölüm orucuna 323’üncü gününde ara vermesi üzerine kaldırıldığı hastanede dün yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazenin memleketi Kayseri’ye gönderilmesi öncesinde Gazi Mahallesi polis ablukasına alındı. Hayatını kaybetmesi üzerine Gökçek’in naaşı hastane morgundan alınıp, dün Gazi Cemevi’ne getirilmişti.

Cenazesinin Kayseri’ye gönderilmesi öncesinde Gökçek için yürüyüş yapılmak istenmesi nedeniyle Cemevi’nin etrafı polis tarafından sarıldı. Cemevinin her iki girişine TOMA konumlandırılırken, çevredeki yollar polisler tarafından tutuldu.

Giriş ve çıkışları kapatılan cemevine sabahın erken saatlerinde gelen küçük bir grubun ve basın mensuplarının dışında kimsenin girmesine izin verilmedi. Cemevine gelen İbrahim Gökçek’in anne ve babasına polisin girişte GBT yapmak istemesi üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı. Tepkiler üzerine Gökçek’in anne ve babası GBT yapılmadan cemevine geçti.
Cemevi’nde bekleyenler polisin bu tutumunu attıkları sloganlar ve söyledikleri marşlarla protesto etti. Cemevinde gergin bekleyiş sürüyor.