Sakarya Hendek’te patlamayan mühimmatı taşıyan kamyon askerin kontrol yaptığı yerde patladı. Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce iki kişinin öldüğünü ve yaralılar olduğunu açıkladı.

Sakarya Hendek’te 3 Temmuz günü patlama yaşanan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda patlamayan malzemeleri imhaya götüren kamyonda patlama oldu. Saat 12.00 civarında yaşanan patlamada 2 kişinin öldüğü ve 6 yaralı olduğu bildiriliyor. Olayın Hendek Belediyesi’ne ait kamyonun taşıdığı malzemenin boşaltılması sırasında yaşandığı belirtiliyor.

Olay yerinden medyaya açıklama yapan Taşkısığı Mahallesi Muhtarı Muharrem Bektaş, olay öncesinde jandarmanın kontrollü patlama yapılacağını duyurduğunu ve halkı uyardıklarını söyledi. Orman içinde daha önce taş ocağı açılan ancak artık kullanılmayan bölgede kontrollü patlama yapılmak istendiğini ancak olay yerine gittiklerinde malzemeyi taşıyan aracın parçalandığını ve yaralı asker ve siviller gördüklerini belirten Bektaş, çok sayıda ambulansın olay yerine geldiğini anlattı.

‘PATLAMAMIŞ HAVAİ FİŞEKLER PATLADI’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de patlamamış havai fişeklerin taşınma anında aracın durduğu ve askerin kontrol yaptığı yerde patlama olduğunu söyledi. Yüce, “2 şehidimiz ve yaralılar var” dedi. Olay yerinde patlamalar devam ediyor.

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda yaşanan patlamada 7 kişi ölmüş, 126 kişi yaralanmıştı.     (gazeteduvar)